24 травня всі слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які дали початок для розвитку східнослов'янської писемності.Вони також упорядкували слов'янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей.І наш спільний обов'язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної української мови і культури. В бібліотеці-філії №1 проведено для користувачів день інформаціі "Під знаком Кирила і Мефодія",під час якого присутні познайомилися з фактами виникнення старослов'янської літературної мови та переглянули літературні видання по темі.
понеділок, 24 травня 2021 р.
"Під знаком Кирила і Мефодія"
четвер, 20 травня 2021 р.
"Об'єднані творчістю"
Вишивка в Україні- світ краси і фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки і почуття людини, давню міфологію, звичаї наших предків. У вишивці яскраво і повно розкривається душа народу, споконвічне прагнення до прекрасного в гармонії кольорових поєднань, а українська вишиванка зберігає історію і традиції свого народу. Вже 15 років відзначається Всесвітній день вишиванки, метою якого є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Бібліотечні працівники міської філії №1 запропонували своїм користувачам доторкнутися до чудових витворів наших талановитих майстринь, в руках яких народжується диво.Свої вишиті рушники, картини, ікони представили в бібліотеці рукодільниці мікрорайону Північний- Ігнатенко Галина Миколаївна, Чупрова Олена, Пестич Марія Аркадіївна. Об'єднані творчістю, роботи цих талановитих жінок захоплюють всіх відвідувачів бібліотеки і надихають на добрі справи, адже в них вкладено всю душу, любов, в них кожна ниточка говорить про щастя, бажає здоров'я, і неодмінно відганяє негоду і всі біди. Тож, і ми бажаємо нашим дорогим майстриням міцного здоров'я, щастя, творчого натхнення.
пʼятниця, 14 травня 2021 р.
Ювілейний зореліт "Стефаник В.С.- український письменник, громадський діяч"
Василь Стефаник (1871-1936) -відомий український письменник, майстер новели.У його реалістичних,самобутніх творах постають правдиві картини життя західноукраїнського населення кінця Х1Х-початку ХХ століття.Бібліотека-філія №1 запропонувала своїм користувачам переглянути ювілейний зореліт до 150-річчя від дня народження В.Стефаника та познайомитись з його творами.
Єврохвилинка "Є-на світі Європа"
День Європи - це офіційне свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу за рішенням Європейської Ради. З 2003 року в Україні щорічно у третю суботу травня також святкують Дні Європи в Україні. Щоб більш дізнатися про це свято і взагалі про ЄС до бібліотеки-філії № 1 на єврохвилинку "Є - на світі Європа" завітали учні 5 А класу ЗОШ № 3 (кл. керівник Масленникова Н. М.). Спочатку діти переглянули відеоролик "Як виник Європейський Союз" і дізналися скільки країн, і які є членами ЄС, історію прапору та гімну. Прийняли участь у вікторині та по фото відгадували національні страви країн. А на останок занурилися у цікаву відеоподорож європейськими країнами. Згідно карантинних умов захід проведено у два етапи.
четвер, 13 травня 2021 р.
"Пам'ять про терор ХХ століття"
День пам'яті жертв політичних репресій встановлено з метою належного вшанування пам'яті репресованих жертв, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України,викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті.Поширена назва того історичного періоду-"Єжовщина", за прізвищем голови НКВС. Точну кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо. Велику кількість заарештованих осіб було розстріляно, інші пройшли тюрьми, заслання, табори, каторгу.Терор і репресії зачепили майже всі верстви українського населення: науковців. політиків, військових, св'ященників, представників культури, медицини, селянство. Особливо жорстокі репресії чинились сталінським режимом в 1937-1938 р. Впродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів.Так, в Биківнянському лісі під Києвом знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій.Тут був об'єкт спеціального призначення НКВС, а за даними науковців, у Биківнянському лісі розстріляно і поховано близько 100 тисяч репресованих комуністичною владою. Напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій в бібліотеці-філії №1 пройшла відео-інформхвилинка для юнацтва "Пам'ять про терор ХХ століття", під час якої учні ЗОШ №3(класний керівник Бондарєва В.О.) познайомились з вражаючими фактами Великого терору в Україні.
вівторок, 11 травня 2021 р.
Зустріч поколінь "Пам'ятаємо! Вшановуємо! Дякуємо"
Щорічно, напередодні Дня Перемоги у Другій світовій війні над нацизмом бібліотека-філія №1 разом з учнями ЗОШ №3 зустрічається з очевидцями тієї жорстокої війни. Тож, і цього року, в умовах карантинних обмежень ми з учнями 6 Б класу ЗОШ №3 (класний керівник Панченко О.В.) відвідали своїх активних читачів- дітей Другої світової війни: Виходцеву Лідію Василівну, Престинську Варвару Антонівну, Тимошенка Василя Амвросійовича, привітали зі святом Перемоги та вручили квіти і подарунки. Під час теплих зустрічей поколінь"Пам'ятаємо!Вшановуємо!Дякуємо!" присутні поділилися своїми зворушливими спогадами про ті далекі буремні роки лихоліття, а Лідії Василівні Виходцевій Рада Ветеранів вручила медаль (В'язню нацистських концтаборів).Діти подякували шановним учасникам подій Другої світової війни і побажали їм міцного здоров'я і довгих років життя.
субота, 8 травня 2021 р.
Виставка-інсталяція "Жінка,мати-немає милішого слова"
Як добре нам жити, і знати,
І вірити, друзі, весь час,
Що кращого слова, як мати,
Немає у світі для нас.
Для підтримки і шанування усіх мам світу встановлено Міжнародний День матері. У цей день заведено вітати і робити подарунки всім мамам. Це свято відзначається в понад 40 країнах світу, але не має єдиної дати. В Україні та більшості інших країн свято відзначається у другу неділю травня. Цього року День матері святкується 9 травня і збігається з Днем Перемоги. Міська бібіліотека-філія № 1 підготувала виставку-інсталяцію "Жінка, мати - немає милішого слова", з якою запрошуємо познайомитись. А усіх чарівних матусь вітаємо зі святом !
пʼятниця, 7 травня 2021 р.
"У граніті, в бронзі, у серцях"
Тематична викладка "У граніті, в бронзі, у серцях" в бібліотеці-філії №1 присвячена сторінкам історії Другої світової війни. Напередодні Дня пам'яті та примирення користувачі бібліотеки мають змогу переглянути літературні твори та знайти відповіді на найактуальніші питання минулої війни:трагедію і подвиг перших років оборони, ціну великої перемоги, роль і місце України в подіях 1939-1945 років.В ці травневі дні ми вшановуємо подвиг тих ,хто ціною свого життя боровся і загинув на фронтах за свою рідну землю.