пʼятниця, 17 грудня 2021 р.

День Святого Миколая



  Традиційно День Святого Миколая - популярне зимове свято для дітей та дорослих. Головна ідея свята - відчуття безкорисливого добра, прагнення подарувати іскру радості та надії. Це не тільки сімейна традиція, але й один із символів духовного тепла. Міська бібліотека-філія № 1 завітала до 3 Б класу ЗОШ № 3 (класний керівник Полякова М. М.) на творчу майстерню "Святий Миколай до дітей завітай" та разом з дітьми ще раз згадали історію та традиції цього чудового свята, переглянули відео, прослухали відому пісню "Ой, хто, хто Миколая любить". А потім зробили чудових янголяток з паперу, які тепер прикрашають нашу затишну бібліотеку.











 
 


Ювілейний зореліт Д. Х. Чейз



Бібліотека-філія №1 представила своїм користувачам  ювілейний зореліт, присвячений  115-річчю від дня народження Джеймса Чейза- англійського письменника.

Чейз Джеймс Хедлі

Біографія

Джеймс Хедлі Чейз (James Hadley Chase). Справжнє ім'я — Рене Брабазон Реймонд (Rene Brabazon Raymond). Народився 24 грудня 1906 року в Лондоні — помер 6 лютого 1985 року в Аскона, Тічино. Британський письменник, автор 93 детективних романів. Писав також під псевдонімами Raymond Marshall (21 роман), James L. Dogherty, Ambrose Grant.

Майбутній письменник народився в сім'ї відставного офіцера, навчався в королівській школі в Рочестері і пізніше в Калькутті.

У 18-річному віці Чейз залишає рідний будинок, а разом з цим і навчання. Він випробував чимало професій, міняв безліч місць роботи, і ось одного разу стає агентом-розповсюджувачем книг "Дитячої енциклопедії".

Пізніше він так з іронією згадає про ці роки: "…довелося постукати не менше ніж у сто тисяч дверей, і за кожною з них міг зустріти будь-кого з персонажів своїх майбутніх романів, і чекати будь-який прийом — від люб'язного запрошення зайти і випити чашечку кави до різкого накази забиратися геть… І стільки довелося мокнути під дощем і стукіт підборів на мокрих мостових, що зараз ніхто не в силах змусити мене вийти з дому в сиру погоду".

Через кілька років Чейз вже працює у великій оптової книжкової фірмі "Симпкин і Маршал" — спершу рядовим продавцем, а потім завідувачем відділом постачання товару в спеціальні книжкові магазини. Тут він ґрунтовно знайомиться з літературою, читає багато (іноді ночі безперервно), бачить власними очима "весь окололитературный бізнес", а заодно вивчає досить повно смаки і потреби масового читача. Незабаром вирішує спробувати самому написати що-небудь".

Спочатку Чейз пише ряд гумористичних оповідань, використовуючи різні псевдоніми.

У 1938 році Чейз робить перші спроби написання бойовика в дусі "пригод американських гангстерів", благо відомостей в газетах про це чимало.

За 6 вільних від роботи вихідних (12 днів) 32-річний Чейз складає свій перший "крутий детектив" — "Немає орхідей для міс Блэндиш" (No сад орхідей for Miss Blandish, 1939; перероблене видання — 1961). Роман був добре прийнятий видавцем, критикою і читачами, ставши однією з найбільш продаваних книг десятиліття.

Чейз стає професійним письменником, багато пише, часто публікується, і тільки служба в армії льотчиком Королівських Повітряних Сил Великобританії під час Другої світової війни на деякий час перериває його творчість.

Деякі літературні критики (зокрема, Богоміл Райнов) знаходять "сюжетне спорідненість" у першому романі Чейза з відомим романом "Святилище" Вільяма Фолкнера, вийшов дещо раніше "Орхідей" Чейза. Але, можливо, в основі цих двох романів лежить гучне в друку кримінальну справу про гангстерської групі на чолі з "кривавої матусею Баркер".

Більшість своїх романів Чейз написав, використовуючи словники американського сленгу, докладні карти, енциклопедії і довідники про життя американського злочинного світу. Дія більшості його романів відбувається в США, хоча сам Чейз там ніколи не жив (за винятком двох коротких поїздок в Майамі і Новий Орлеан). Незважаючи на це, опис вулиць, міст і районів у романах дано з вражаючою точністю.

пʼятниця, 10 грудня 2021 р.

права людини

 

  10 грудня- Міжнародний  день захисту прав людини. В 1948 році ООН була прийнята декларація прав людини, що проголошує права  особистості, цивільні і політичні права свободи.В бібліотеці-філії  №1 пройшло позачергове засідання  правового клубу, приурочене річниці прийняття загального кодексу прав людини, на якому були присутні учні 7-Б класу ЗОШ №3 (кл.керівник Панченко О.В.) Педагог-організатор Панченко О.В. та бібліотекар Баштова Ю.І. провели з школярами діалог про права людини, під час якого всі присутні висловлювали свою думку.На закінчення засідання були переглянуті відеоматеріали по темі.



четвер, 9 грудня 2021 р.

Новий штам -Омікрон


 Україна виходить з найтяжчої хвилі ковіду у той час, коли світ чекає інформації, наскільки небезпечним може бути новий штам - Омікрон.

Після 800-700 смертей на день українські лікарні, здається, отримали перепочинок. Але чи надовго?

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко прогнозує, що нова хвиля може прийти до України вже наприкінці січня, якщо не втрутяться нові мутації і цього не станеться ще раніше.

Проте сподівається, що смертей під час четвертої хвилі буде менше, якщо українці масово підуть вакцинуватися.

Пропустити YouTube допис, 1
Підпис до відео,Увага: інші сайти можуть містити рекламу

Кінець YouTube допису, 1

Він закликає українців не бути егоїстами і не вимагати бустерної дози вже зараз, коли перше щеплення в Україні не зробили більшості людей. При цьому обіцяє, що бустерну дозу почнуть робити з січня.

Чи треба вакцинувати дітей, чому не розганяють мітинги антивакцинаторів і коли до України може прийти Омікрон, Віктор Ляшко розповів в інтерв'ю ВВС News Україна.

Чи загрожує Україні Омікрон

ВВС: Коли до України може прийти новий штам коронавірусу Омікрон?

Віктор Ляшко: Це важко спрогнозувати. Це може відбутися як завтра, так і через місяць. Але ми робимо все можливе для того, щоб цього не відбулося. Громадяни південноафриканських країн і люди, які були там впродовж останніх 14 днів, будуть направлятися на самоізоляцію, незалежно від того, чи є у них негативний ПЛР-тест чи довідка про вакцинацію.

ВВС: Новий штам також виявили й в багатьох європейських країнах, куди часто подорожують українці - це Франція, Чехія, Бельгія, Нідерланди, Італія. Чи плануєте якісь обмеження щодо цих подорожей?

Віктор Ляшко: Вірус мутує постійно. У цих країнах виявили лише поодинокі випадки. Ми ще не розуміємо всієї загрози, яку може нести цей штам. Якщо ми не будемо бачити більшої агресивності цього вірусу, то в принципі будуть діяти всі карантинні обмеження, які діяли і при Дельті.

ввс

вівторок, 7 грудня 2021 р.

Попередити і запобігти


   В рамках кампанії "16 днів проти насилля" міська бібліотека-філія № 1 для усіх відвідувачів підготувала тематичну викладку "Попередити і запобігти", де була зібрана необхідна інформація, якщо людина або її знайомі зіткнулися з насильством. Насамперед це номер безкоштовної "гарячої лінії" з попередження домашнього насильства.






пʼятниця, 3 грудня 2021 р.

Інформаційний дайджест "Запобігання насильства в родині"

  Щорічно, з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Приєднавшись до цієї кампанії,  міська бібліотека-філія № 1 провела інформаційний дайджест "Запобігання насильства в родині". Це було чергове засідання правового клубу "Закони нашого життя", який діє в бібліотеці. Запрошені були учні 10 класу ЗОШ № 3 на чолі з вчителем історії Бондарєвою В. О. Переглянувши запропоновані соціальні відеоролики,  підлітки зрозуміли, що є декілька видів насильства, як йому протистояти, куди можно звернутися за допомогою. Також учні отримали буклети "Я проти насильства" з телефонами гарячої лінії. Щоб перемогти реальне зло , треба відкрито обговорювати проблему та шукати шляхи її вирішення.









Посилення карантинних обмежень

 

В Україні з 6 грудня посилюють карантин у «жовтих зонах»

В Україні з 6 грудня посилюють карантин у «жовтих зонах»

З 6 грудня в Україні посилять правила карантину в жовтих зонах.

Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"24 листопада уряд змінив правила карантину в Україні, які набудуть чинності 6 грудня. Посилення правил торкнеться у першу чергу невакцинованих громадян. Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19 – 367 тисяч осіб у середньому за добу. І ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя. Найбільше змін у правилах карантину стосується жовтого рівня епідемічної небезпеки", - сказав Ляшко.

За словами міністра, з 6 грудня бізнес, який працює в жовтій зоні, має перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест у відвідувачів.

Також громадяни, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативного тесту чи сертифіката про одужання, у жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

- брати участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;

- відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

- скористатися послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе.

Водночас робота банків, автозаправок, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил - носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1,5 метра.

Окрім цього, Ляшко нагадав, що термін дії “жовтого” сертифіката з 6 грудня - 30 днів, раніше він становив 120 днів. Жовтий сертифікат - це документ, який засвідчує проведення одного щеплення, зелений сертифікат видається людині, яка пройшла повний курс, тобто зробила два щеплення проти COVID-19.

Також міністр додав, що мінімально можливі інтервали для введення других доз вакцин: Pfizer – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac - 14 днів, AstraZeneca – 28 днів.

Для дотримання карантинних вимог бізнес має перевіряти у відвідувачів всі COVID-сертифікати у спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком “Дія”.

За словами Ляшка, зараз МОЗ працює над поетапним впровадженням QR-коду і на всіх паперових документах, які використовуються в запропонованих карантинних обмеженнях.

Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус COVID-сертифіката: чинний /нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним.

Ляшко наголосив, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів – достатньо “своєю Дією” зчитати QR-код.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею “Порушення правил щодо карантину людей "Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Також міністр нагадав, що з 9 грудня набуває чинності Наказ про розширення переліку професій, для яких вакцинація є обов'язковою.

"Цього разу мова про працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; працівників установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів; працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави («Укрпошта», «Укрзалізниця» та інші).

Як повідомляв Укрінформ, станом на 30 листопада в червоній зоні епіднебезпеки знаходяться столиця та 18 областей.

До червоної зони епідемічної небезпеки віднесено Київ, Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Одеську, Рівненську, Сумську, Херсонську, Хмельницьку, Чернігівську та Черкаську області.

На жовтому рівні епіднебезпеки Кіровоградська, Тернопільська, Харківська та Чернівецька області. На помаранчевому рівні - Закарпатська, Полтавська області.

За весь час пандемії в Україні захворіло – 3 438 381 особа; одужало – 2 946 032 особи; летальних випадків – 85 975.

За добу 29 листопада в Україні зафіксовано 10 554 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 846, медпрацівників – 197)

середа, 1 грудня 2021 р.

"Пов'яжи рожеву стрічку"

 

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема.

Цей день з’явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому – в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

Уперше захворювання на СНІД (синдром набутого імунного дефіциту) було виявлено в 1980 році в Нью-Йорку і Каліфорнії серед гомосексуалістів і наркоманів, що використовують внутрішньовенне введення наркотиків. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. До 1996 року у світі нараховувалося вже більше ніж 21 мільйон інфікованих.

У 1988 році серйозно стурбованими урядами була організована зустріч міністрів охорони здоров’я найбільших країн світу. На ній уперше привселюдно пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ-інфікованих. Тоді також було вирішено оголосити 1 грудня Міжнародним днем боротьби зі СНІДом.

За оцінками ЮНЕЙДС, 35,7 мільйона осіб у віці від 15 до 49 років інфіковані ВІЛ, з них 26 мільйонів – працюючі люди.

У листопаді 2013 року Кабінет міністрів України затвердив Національну програму протидії ВІЛ/СНІДу в Україні на 2014-2018 роки. Завдання нової Загальнодержавної програми полягає в посиленні найбільш ефективних заходів і напрацювань попередньої п’ятирічної програми з урахуванням провідного міжнародного досвіду та експертних рекомендацій Організації об’єднаних націй.

Документ передбачає фінансування Програми у розмірі 7,56 млрд грн Зокрема, до кінця 2018 року планується витратити на боротьбу з ВІЛ 5,6 млрд грн із держбюджету, 460 млн грн із місцевих бюджетів і 1,5 млрд грн донорських коштів Глобального фонду боротьби зі СНІДом.

Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

Пенсійний кур'єр інформує


 Бібліотека-філія №1 продовжує інформувати своїх користувачів-пенсіонерів про надходження нових періодичних видань в онлайн-режимі в умовах карантинних обмежень.




пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

Історична довідка "Не повторися біль душі людської"


 Щороку, в листопаді в Україні вшановують пам'ять жертв голодомору.Наймасштабніший  з них був голод 1932-1933 років і визнаний на законодавчому рівні геноцидом українського народу.Про жахливі події того часу в бібліотеці-філії №1 пройшов тематичний захід: історична довідка-пам'ять "Не повторися біль душі людської" для юнацтва ЗОШ №3 (кл.керівник Панченко О.В.).Педагог-організатор Олександра Валерійовна розкрила перед учнями 7кл. відновлені історичні факти Голодомору, який забрав життя майже 4 мільйонів ні в чому не винних людей, та став національною трагедією для українського народу.Завідуюча бібліотекою Теліус В.І. познайомила присутніх з виставкою літератури, яка є в бібліотеці про голодомор 32-33 років, а потім учні переглянули  відео та вшанували мільйони вбитих голодом українців, запаливши свічку пам'яті.







четвер, 25 листопада 2021 р.

Вакцина Corona Vac

 

Коронавак (CoronaVac): що відомо про вакцину, якої найбільше в Україні

Коронавак

АВТОР ФОТО,REUTERS

Наразі Україна схвалила для використання п'ять вакцин проти COVID-19, одна з яких - китайська вакцина Коронавак (CoronaVac) від Sinovac Biotech.

За даними українського міністерства охорони здоров'я (МОЗ), станом на 2 листопада цією вакциною щепили понад 3,1 млн українців. Це трохи менше, ніж найпопулярнішою вакциною Pfizer - 4,3 млн.

В Україні зараз є 7,5 млн доз вакцин, 5,1 млн - CoronaVac, Pfizer - 1,1 млн і AstraZeneca - 1,4 млн. Першого листопада CoronaVac щепились 120 тисяч українців, а Pfizer - 130 тисяч.

Вакцина доступна у центрах масової вакцинації, пунктах щеплень, а також нею вакцинують мобільні бригади. Найближчий до вас пункт щеплень чи центр масової вакцинації можна обрати за цим посиланням.

Тож як працює вакцина CoronaVac, наскільки вона ефективна та безпечна, кому можна і не можна нею щепитися та до яких країн можна з нею поїхати - відповідаємо на найпоширеніші запитання.

Що це за вакцина і як вона працює

CoronaVac - вакцина від ковіду, яку розробила китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech.

Вакцина виготовлена за технологією, якій вже понад 70 років. Йдеться про інактивовану вакцину, яка містить у своєму складі неактивний, "убитий" вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.

Першу вакцину за цією технологією розробили 1955 року - це була вакцина від поліомієліту.

інактивовані вакцини

Повний курс вакцинації передбачає введення двох доз з інтервалом в 14-28 днів.

Вакцини можна зберігати за звичайної температури холодильника, що полегшує їхнє використання у країнах, які не мають доступу до спеціалізованих сховищ.

Де використовують вакцину?

Вакцина CoronaVac схвалена ВООЗ для екстреного використання.

Наразі її застосовують у понад 40 країнах, зокрема Китаї, Туреччині, Аргентині, Бразилії, Мексиці, Індонезії, Казахстані, Вірменії, Грузії тощо.

В Україні цією вакциною почали щепити з квітня 2021 року.

Кому можна і не можна нею щепитися?

"Веселі привітання" (до дня подяки)





 

понеділок, 22 листопада 2021 р.

Місяць цифрової грамотності. Дія. Цифрова освіта#DigitalMonth

 В рамках місяця цифрової грамотності з 1 по 26 листопада 2021 року бібліотечні фахівці та користувачі міської бібліотеки-філії №1 пройшли курс навчання на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта.В результаті тестування кожен отримав сертифікат, що підтверджує  рівень його цифрової грамотності: "Цифрограм","Основи кібергігієни","Цифрограм для вчителів".

Дія. Цифрова освіта#DigitalMonth

пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

Темпи вакцинації в Україні

 


Карта вакцинації: ситуація в областях України на 18 листопада

 
 
 
 

В Україні з початку кампанії з вакцинації проти COVID-19 зробили понад 21 млн щеплень.

За минулу добу в Україні проти COVID-19 було щеплено 297 832 особи. З них вакциновано першою дозою – 108 754 людини, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 189 078 осіб.

Загалом з початку кампанії з вакцинації проведено 21 811 652 щеплення. Отримали першу дозу – 12 554 333 людини, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 9 257 319 осіб (із них 2 людини отримали першу дозу за кордоном).

Вакцинацію здійснювали силами 1 090 мобільних бригад з імунізації, 3 247 пунктів щеплення і 459 центрів вакцинації.

Найбільшу кількість щеплень за 17 листопада 2021 року було проведено у Києві.

Швидше за все, МОЗ для своїх підрахунків враховує лише доросле населення України. Натомість «Слово і діло», щоб визначити відсоток вакцинованих, бере загальну чисельність населення за даними Держстату на 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, МОЗ знову хоче розширити перелік професій для обов'язкової вакцинації.

Президент Володимир Зеленський закликав українців вакцинуватися.