вівторок, 23 червня 2020 р.

Ювілейний зореліт 
"А. Сент-Екзюпері - 120 років від дня народження французького письменника"
Антуан де Сент-Екзюпері — видатний французький письменник, класик світової літератури.
«Втративши в чотирирічному віці батька, він ріс лише з матір’ю, яка всіляко підтримувала і розвивала синові захоплення. Антуан був непосидою і мрійником. Придумував ігри, складав казки, писав вірші, малював, грав на скрипці, вічно щось креслив і майстрував.
Закінчивши школу, Антуан надумав стати морським офіцером, але, вступаючи до військово-морського училища, провалився на іспиті з літератури, бо замість твору про патріотизм солдата першої світової війни, написав: «Я не був на війні, і не хочу говорити з чуток».
Екзюпері стає студентом Академії мистецтв, вивчає архітектуру, проте, це не дає йому справжнього задоволення. Виходець з аристократичної сім’ї, він міг би посісти не останнє місце у «вищому» світі, але фальшиве й пустопорожнє життя того світу його не цікавило. Він кидає академію і йде до війська. Служить рядовим авіаційного полку, а у вільні години бере платні уроки в цивільних льотчиків, які вчать його літати на старенькому літаку. Авіація назавжди входить в життя Екзюпері.
Невдовзі він стає військовим льотчиком, але зазнає першої тяжкої аварії, і його комісують. Наступні чотири роки, мабуть, найнецікавіші в біографії письменника: він працює клерком на черепичному заводі, а тоді торговим агентом автомобільної фірми. А далі — знову улюблена авіація: Екзюпері літає на гідроплані, випробовує літаки, доставляє пошту в Північну Африку, стає начальником французького аеродрому, закинутого в африканських пісках, директором філіалу авіакомпанії в Південній Америці... Він літав над океаном, над горами й пустелями, прокладав нові траси, рятував друзів, які зазнавали аварій, багато разів сам зазнавав аварій, лише дивом уникаючи смерті. Одного разу він упав серед пустелі, і його врятували бедуїни... Ремесло льотчика дало йому особливе бачення світу. Він мовби дивився на землю з висоти польоту, гостріше відчуваючи невидимі зв’язки між людьми.
І Сент-Екзюпері починає писати. Уже перший його роман «Пошта на Південь» (1929) отримав схвальні оцінки читачів та критики. Ще більший успіх мала повість «Нічний політ» (1931), а третя книга «Планета людей» (1939) принесла Антуанові де Сент-Екзюпері світову славу. З початком другої світової війни письменник зголошується до армії. Комісія визнає його непридатним до польотів, але ціною неймовірних зусиль Сент-Екзюпері добивається свого і знову стає військовим льотчиком. Коли фашисти захопили його батьківщину, йому довелося емігрувати до США. Там він пише повісті «Військовий льотчик» (1942) та «Лист до заручника» (1943). Ці книги стали дійовою зброєю французького Руху Опору.
В Америці Екзюпері написав і свій найзнаменитіший твір — казку «Маленький принц» (1943), яка стала останнім завершеним твором письменника. У нього було ще багато задумів, проте Екзюпері знову добивається права сісти за штурвал військового літака. Він уже немолодий, до того ж покалічений. Та хіба це може його стримати? Влітку 1944-го 44-річний майор Сент-Екзюпері дістає дозвіл ще на дев’ять бойових польотів. З дев’ятого польоту він не повернувся, навічно залишившись у небі разом зі своїм Маленьким принцом…»





Літературний марафон "Я люблю свою Україну" 


Онлайн-бесіда для юнацтва "Щоб у правовій державі жити, основи права буду вчити"


понеділок, 22 червня 2020 р.


Міська бібліотека - філія № 1 вітає своїх читачів з Днем Конституції України.
Україна...В одному цьому слові для нас бринить музика смутку і жалю. Україна - країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу й чорної йому зради, довгої вікової героїчної боротьби за волю. Але 24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави - України. А у державі, має бути затверджений Закон, за яким вона існує. Таким законом є Конституція України, прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.До цього важливого свята міська бібліотека - філія № 1 підготувала виставку " Рідна Батьківщина - ти одна єдина ".













вівторок, 16 червня 2020 р.

                                                                                                         АНОНС.
Бібліотека-філія № 1 запрошує своїх читачів на онлайн перегляд виставки до Дня Конституції "Рідна Батьківщина-ти одна єдина" 26.06.2020 р. з 10.00.                                             

четвер, 4 червня 2020 р.




На Донеччині сьогодні відзначають шосту річницю звільнення міста Лиман, яке понад 50 днів було в у полоні російсько-терористичних військ.

На початку квітня 2014 року за підтримки російських військ на території Донецької області активізувалися незаконні збройні формування. 12 квітня 2014 року терористи захопили Краснолиманський міський відділ внутрішніх справ. Уже наступного дня навколо міста було встановлено блокпости, введено паспортний контроль.
Під час проведення сесії 30 квітня відбулося захоплення будівлі міської ради російськими найманцями. З цього часу місто не було підконтрольне українській владі.
З 2 по 4 червня 2014 року, після тижневої підготовки, була проведена операція з визволення міста Лиман. Підрозділами Збройних сил України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ місто було оточено з усіх сторін. 3 та 4 червня сили АТО провели спецоперацію із затримання російських бойовиків, в ході якої було ліквідовано укріплений військовою технікою опорний пункт.
Під час спецоперації 3 червня 2014 року загинув 29-річний солдат 79-ї окремої аеромобільної бригади Власенко Юрій Олександрович. Указом Президента України від 15 липня 2014 року № 593/2014 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, його було нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Уже 5 червня над адміністративною будівлею міської ради було піднято прапор України, відновлено роботу міської ради та управління міліції.
Бої за визволення населених пунктів Лиманщини продовжувалися до 19 червня 2014 року.
Ілюстрована виставка "У свободи - свята героїчність, у свободи - Герої свої..."


понеділок, 1 червня 2020 р.

1 червня Міжнародний день захисту дітей



       Сьогодні, 1 червня, відзначають Міжнародний день захисту дітей - в Україні святу виповнюється вже 22 роки. А у всьому світі його відзначають вже 61 рік з однією метою - захистити малюків планети від насильства, голоду, неможливість отримання освіти, медобслуговування та інших бід. 
 День захисту дітей: історія свята 
       Свято заснували в 1949 році в Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Проблема опіки над дітьми особливо гостро розглядалася на тлі тотального зубожіння населення, голоду та епідемій, які прийшли на зміну двох світових воєн. До того ж, у багатьох дітей батьки загинули і вони залишилися наодинці з труднощами: у боротьбі за життя вони нерідко чинили злочини і потрапляли у в'язницю, тоді як суспільство потребувало кваліфікованих робітників. 
        У 1954 році ООН поставила відразу кілька цілей: 
- визнання свята на міжнародному рівні, 
- закріплення прав дітей Женевською декларацією прав дитини (яка складається з 5 принципів, спрямованих проти рабства і дитячої праці, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх); 
- створення спеціального Дитячого фонду ООН. 
      Питання забезпечення до елементарних благ стояло найбільш гостро: освіта, якісна їжа дітей з різних соціальних шарів. 
      Символом Міжнародного дня захисту дітей став прапор, де на зеленому тлі намальовані п'ять фігурок людей різного кольору, що стоять на поверхні земної кулі. Це символізує гармонію і єднання різних народів світу, незалежно від раси та національності. 
Як відзначають День захисту дітей в Україні 
      В Україні свято започаткували у 1998 році, через 7 років після приєднання України до Конвенції ООН про права дитини. Тодішній президент країни Леонід Кучма підписав указ "Про день захисту дітей" напередодні свята, 30 травня.
    У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи. 
     Тому міська бібліотека - філія № 1 підготувала для своїх маленьких читачів бібліо - гру "Літо чудове - літо книжкове", де пропонує дітям пограти, давши відповіді на запитання кросвордів та ребусів. 
























ВІДПОВІДІ
Голка
Страва
Тканина
Вишивка
Бісер
Мереживо
Ножиці
Нитка
Вареники
Борщ
Хліб
Кухар
Швачка
Гачок
Тісто
Кухня
Міксер
Ніж
Фартух
Модель